Program

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE
W naszym kameralnym przedszkolu realizujemy najnowszy program edukacji przedszkolnej przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy. Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka. Poza realizacją programu dydaktycznego stawiamy na indywidualne potrzeby każdego dziecka. Odkrywamy jego potrzeby i zainteresowania, które rozwijamy biorąc udział w wielu konkursach i programach kulturalno-edukacyjnych.
W NASZYM PRZEDSZKOLU REALIZUJEMY ROCZNY OBOWIĄZEK PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
Realizacja programu dydaktycznego+ profesjonalnie prowadzone zajęcia z języka angielskiego+ rozwijanie zainteresowań dziecka = BARDZO DOBRY START W PIERWSZEJ KLASIE.
Stosowane podręczniki
– Olek i Ada. Poziom A. Pakiet. Trzylatek – Olek i Ada. Poziom A+. Pakiet. Czterolatek – Supersmyki. Poziom B. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Pięciolatek – Supersmyki. Poziom B+. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Sześciolatek