Biedroneczki

to kameralne, niepubliczne przedszkole, które mieści się w wolnostojącym budynku, na parterze, bez niebezpiecznych zakamarków i schodów w środku.
Dysponujemy trzema przestronnymi, bogato wyposażonymi,  kolorowymi salami dydaktycznymi, gdzie przedszkolaki bawią się, uczą i spożywają posiłki, dostosowaną do potrzeb dzieci łazienką, oraz 2 ogrodzonymi placami zabaw.

Działamy na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Józefowa pod nr: 1/2011

Nasze przedszkole objęte jest opieką lekarską – pomoc w nagłych wypadkach oraz pielęgniarską – profilaktyka zdrowia.

Niepubliczne przedszkole „BIEDRONECZKI” zaprasza dzieci od 2,5 do 5 lat w godzinach 7.00 – 18.00
przez cały rok kalendarzowy,
również podczas miesięcy wakacyjnych.

Nasze przedszkole położone jest z dala od ruchliwej ulicy w pięknej willi wśród nadwiślańskich pól, jednak na tyle blisko głównej ulicy, że rodzice nie muszą dowożąc i odbierając swoje dzieci tracić dużo czasu w korkach. Dzięki temu, że blisko przedszkola znajduje się las, dzieci mają okazję wyjść na spacer i bawić się na leśnych polankach. W naszym lasku poznajemy jakie grzyby są jadalne a które nie.

Nasze małe, kameralne przedszkole posiada widne przestronne sale, bardzo dobrze wyposażone, przystosowane do zabaw oraz zajęć dydaktycznych. Do przedszkola należą dwa place zabaw. Na dużym placu zabaw każdego roku tworzymy swój ogródek.

Misją naszego przedszkola jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju, rozwoju jego talentów i zdolności, bez nacisków i przymusu a poprzez rozbudzenie jego ciekawości oraz zaspokojenie jego naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata.

W naszym przedszkolu nie zabraknie rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie powiązane zadania z różnych obszarów edukacji efektywnie i skutecznie będą stymulować ogólny rozwój każdego dziecka, bo przedszkole to początek edukacyjnej drogi. Jesteśmy przedszkolem artystyczno językowym ale nie zabraknie u nas aktywności fizycznej, gier i zabaw sportowych.
Ponadto:

* Każdego dnia będziemy osłuchiwać się z językiem angielskim.

* Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia matematyczno –logiczne. Poprzez gry i zabawy   przybliżymy przedszkolakom świat matematyk opierając się o autorski program prof. Edyty Kruszczyk – Kolczyńskiej.

* Wprowadzamy dzieci w świat muzyki. Staramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie do których spróbujemy skoordynować nasze ruchy i całe ciało.

* Jest z nami obecna Pani psycholog, która poprzez zabawę obserwuje zachowania naszych dzieci i w razie nieprawidłowości skontaktuje się z rodzicami w celu omówienia dalszych kroków i ewentualnej terapii wspomagającej rozwój dziecka.

* W naszym zespole jest logopeda, która indywidualnie zdiagnozuje każde dziecko, poprowadzi zajęcia grupowe z profilaktyki logopedycznej, a w razie potrzeby na terenie naszego przedszkola  zorganizuje zajęcia indywidualne dla dzieci, które będą tego potrzebowały ( płatnych przez rodziców dodatkowo).

* W trosce o prawidłową sylwetkę odbywają się gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej z elementami integracji sensorycznej.

* „Tworzyć różności” przy pomocy masy solnej, plasteliny, papieru i innych materiałów. Skupimy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami.

* Każdego dnia zaprosimy dzieci do Krainy Odpoczynku – po pełnym wrażeń dniu dzieci będą mogły odpocząć słuchając bajek i opowiadań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

* W przedszkolu odbywają się zajęcia z wykorzystaniem metody Dramy. Dzieci poprzez samodzielne przedstawianie scenek dramowych będą mogły je emocjonalnie przeżywać i w ten sposób intensywniej zapamiętać właściwe zasady.

*W grupie starszaków raz w tygodniu odbywają się zajęcia z nauki gry w szachy.

*Poniedziałki – dzień wyjazdu na zajęcia pływania (zajęcia tylko dla chętnych dzieci).

*Raz w miesiącu organizujemy NOCOWANKI, dzieci spędzają w przedszkolu noc ze swoimi ciociami, które bardzo dobrze znają. Godziny przed zaśnięciem poprzedzone są bardzo kreatywnymi zabawami, którymi dzieci są zachwycone. Wiele radości sprawia wspólne przygotowanie posiłków. (Nocowanka jest dodatkowa płatna).

Współpracujemy z Teatrami oraz Filharmonią Warszawską, która gościć będzie u nas ze specjalnym programem dla dzieci.