BIEDRONECZKI

to kameralne, niepubliczne przedszkole, które mieści się w wolnostojącym budynku, na pa
rterze, bez niebezpiecznych zakamarków i schodów w środku.
Dysponujemy trzema przestronnymi, bogato wyposażonymi,  kolorowymi salami dydaktycznymi, gdzie przedszkolaki bawią się, uczą i spożywają posiłki, zapleczem kuchennym, dostosowaną do potrzeb dzieci łazienką, oraz 2 ogrodzonymi placami zabaw.

Działamy na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Józefowa pod nr: 1/2011

Nasze przedszkole objęte jest opieką lekarską - pomoc w nagłych wypadkach oraz pielęgniarską - profilaktyka zdrowia.

Niepubliczne przedszkole „BIEDRONECZKI” zaprasza dzieci od 3 do 5 lat w godzinach 7.00 – 18.00
przez cały rok kalendarzowy,
również podczas miesięcy wakacyjnych.

Nasze przedszkole położone jest z dala od ruchliwej ulicy w pięknej willi wśród nadwiślańskich pól , jednak na tyle blisko głównej ulicy, że rodzice nie muszą dowożąc
i odbierając swoje dzieci tracić dużo czasu w korkach.

Nasze małe, kameralne przedszkole posiada widne przestronne sale, bardzo dobrze wyposażone, przystosowane do zabaw oraz zajęć dydaktycznych. Do przedszkola należy niewielki, bezpieczny plac zabaw.

Niepubliczne Przedszkole „ Biedroneczki” to przedszkole, które powstało z myślą o dzieciach od 3 do 5 lat. Misją naszego przedszkola jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju, rozwoju jego talentów i zdolności, bez nacisków i przymusu a poprzez rozbudzenie jego ciekawości oraz zaspokojenie jego naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata.

W naszym przedszkolu nie zabraknie rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie powiązane zadania z różnych obszarów edukacji efektywnie i skutecznie będą stymulować ogólny rozwój każdego dziecka, bo przedszkole to początek edukacyjnej drogi. Jesteśmy przedszkolem artystyczno językowym ale nie zabraknie u nas aktywności fizycznej, gier i zabaw sportowych.
Ponadto:

Każdego dnia będziemy osłuchiwać się z językiem angielskim.

* Dwa razy w tygodniu będą odbywały się zajęcia matematyczno –logiczne. Poprzez gry i zabawy   przybliżymy przedszkolakom świat matematyk opierając się o autorski program prof. Edyty Kruszczyk – Kolczyńskiej.

* Dwa razy w tygodniu proponujemy zabawy umuzykalniające. Postaramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie do których spróbujemy skoordynować nasze ruchy i całe ciało. W naszym przedszkolu będzie znajdował się tajemniczy instrument muzyczny który będzie towarzyszył nam każdego dnia.

* Będziemy gościć panią psycholog, która poprzez zabawę będzie obserwowała zachowania naszych dzieci i w razie nieprawidłowości skontaktuje się z rodzicami w celu omówienia dalszych kroków i ewentualnej terapii wspomagającej rozwój dziecka.

* Będziemy równiez gościć logopedę, która indywidualnie zdiagnozuje każde dziecko, poprowadzi zajęcia grupowe z profilaktyki logopedycznej, a w razie potrzeby na terenie naszego przedszkola  zorganizuje zajęcia indywidualne dla dzieci, które będą tego potrzebowały ( płatnych przez rodziców dodatkowo).

* W naszym przedszkolu będą się odbywały zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej z elementami integracji sensorycznej

* Dwa razy w tygodniu będziemy „ tworzyć różności” przy pomocy masy solnej, plasteliny, papieru i innych materiałów. Skupimy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami.

* Każdego dnia zaprosimy dzieci do Krainy Odpoczynku - po pełnym wrażeń dniu dzieci będą mogły odpocząć słuchając bajek i opowiadań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

* W przedszkolu będą odbywały się zajęcia z wykorzystaniem metody Dramy. Dzieci poprzez samodzielne przedstawianie scenek dramowych będą mogły je emocjonalnie przeżywać i w ten sposób intensywniej zapamiętać właściwe zasady

Będziemy współpracować z Teatrami oraz Filharmonią Warszawską, która gościć będzie u nas ze specjalnym programem dla dzieci.